+420 602 573 188

Reference

Zkušenosti mých klientů s naší spoluprací čtěte níže. Certifikace naleznete zde.

Natálie Taschlerová
Nikola Nováková (16) (ČR)

Dvojnásobná absolutní mistryně ČR v moderní gymnastice, účastnice ME, světových pohárů, Grand Prix, reprezentantka České republiky

S Michalem, jako sportovním koučem jsem začala spolupracovat v letošním roce.

Jako moderní gymnastka, u které velmi záleží při dobrém výkonu na dobré psychické přípravě a protože se účastním těch největších závodů po celém světě, kde je tlak na výkon a psychiku velký, jsem cítila, že potřebuji trénink nejen fyzický, ale i mentální.

Michala jsem sledovala na instagramu už delší dobu a moc se mi líbily jeho příspěvky. Oslovila jsem ho tedy, jestli by mi mohl pomoci.

Během krátkého času mi velice pomohl podávat stabilnější výkony na větších závodech a být víc v pohodě. Těším se na další spolupráci.

Matteo Zanni
Matteo Zanni (35) (IT)

Trenér krasobruslení, technický specialista a rozhodčí tanců na ledě

Michal je schopen posunout vrcholové sportovce z problémového stavu do stavu žádoucího. Je to vynikající stratég s konečným cílem najít stav špičkového výkonu, když je to nejvíce potřeba.
K mentálnímu tréninku mě přivedlo vědomí, že vynikající technická práce nestačí k tomu, aby se naplno rozvinul potenciál sportovce. Velkou roli hraje způsob myšlení. Pochopil jsem, že se musím spárovat s profesionálními osobnostmi v tomto oboru.
Michal se prokázal jako vysoce výkonný trenér, protože efektivita na výkon je viditelná.
Pomáhá nám stanovit hlavní a vedlejší cíle.
Díky naší spolupráci mohou naši svěřenci předvést špičkový výkon, když je potřeba. Především na hlavních akcích, jako jsou olympijské hry, mistrovství světa a mistrovství Evropy.
Mentální přípravu s Michalem doporučuji všem sportovcům, kteří chtějí dosáhnout vysoké úrovně v jejich sportu.
Natálie Taschlerová
Natálie Taschlerová (21) (ČR)

Olympionička (Peking 2022), účastnice MS a ME, několikanásobná mistryně a reprezentantka České republiky v tancích na ledě

K mentálnímu tréninku mě přivedl můj sport. Hlavním cílem bylo naučit se lépe zvládat svoji mysl při tréninku, před závody, i v čase závodní jízdy. Přišli jsme totiž na to, že jen tvrdý trénink na vysoké úrovni nestačí.
S Michalem se mi spolupracuje výborně. Jsme si velmi blízcí a náš vztah je založený na důvěře a upřímnosti. Velmi často máme během sezení srandu a můžu říct cokoliv, co mám na srdci. Oceňuji kreativitu, se kterou Michal pracuje. Rád zjistí informace o věcech, se kterými přijdu. Vždy se snaží porozumět mé mysli a navést ji správným směrem.
Pomáhá mi zůstat v přítomnosti a kontrolovat své emoce a reakce ve vypjatých situacích. Umožňuje mi podívat se na život jiným pohledem. Také nastavit si co nejvíce spokojený život sportovní i soukromý.
Efekt mentálního tréninku se odráží hlavně v mém sportu, ale i v mém soukromém životě. Zvládám lépe stresové situace před závody, dokážu lépe porozumět svým emocím a reakcím. Nacházím více své Já.
Mentální trénink bych doporučila všem, kdo chce dosahovat co nejlepších sportovních i životních výsledků. 
Filip Taschler
Filip Taschler (23) (ČR)

Olympionik (Peking 2022), účastník MS a ME, několikanásobný mistr a reprezentant České republiky v tancích na ledě

K mentálnímu tréninku, mě přivedl můj trenér Matteo Zanni, který dává velkou váhu na mentální stabilitu, která mi pomáhá při tréninku i na závodech.
Michal byl součástí našeho trenérského týmu již v Brně, kde jsme naši krasobruslařskou kariéru začínali.
Postupem času jsme se začali bavit o mentální přípravě a po mém zranění jsem se rozhodl, že potřebuji někoho, kdo by mě znovu postavil na správnou cestu za mým cílem.
A tak jsem započal spolupráci právě s Michalem, protože věděl velmi dobře, jak reaguji na trénincích a závodech.
Nejvíce oceňuji jeho zapálení posunout věci na vyšší level.
Máme nastavený přesný plán v jakých oblastech bych se chtěl zlepšit a ten pečlivě dodržujeme.
Díky tomu si mohu více užívat tréninky a závody a najít v životě to, co doopravdy chci.
Spolupráci s Michalem bych doporučil všem sportovcům a lidem, kteří mají ambice jít za svým cílem a užít si život na 100 procent.
Veronika Antošová
Veronika Antošová (23) (ČR)

Akademická mistryně světa v rychlobruslení, účastnice MS, ME a světových pohárů, reprezentantka České republiky

Michala jako mentálního kouče jsem zaregistrovala u mých bývalých sportovních kolegů z krasobruslení, sourozenců Taschlerových. Sledovala jsem u nich velký progres ve vystupování, sebedůvěře a projevu. Pak jsem zjistila, že pracují s mentálním koučem Michalem.
V dobu, kdy jsem tyto změny na nich pozorovala jsem už byla součástí rychlobruslařské reprezentace, tedy stejně jako Taschlerovi jsem se už účastnila mezinárodních soutěží a tlak na psychiku byl velký. Chvílemi jsem se cítila v oblacích a z toho na pokraji sil. Věděla jsem, že pokud chci stabilně a dobře závodit, tak musím a chci mít správně nastavenou mysl, působit sebevědomě a věřit si tak, jako jsem pozorovala u dalších špičkových sportovců. Oslovila jsem tedy Michala.

S Michalem spolupracujeme druhým rokem, a už jsme spolu zažili mé vrcholy i propady. S Michalem se stále učím novým věcem. Jak pracovat s myslí i jak moc je správně nastavená mysl důležitá, a to nejen pro sportovní výkon, ale i pro běžné žití. Díky jeho pomoci se cítím mnohem vyrovnanější, sebevědomější a klidnější.

Spolupráce s Michalem si velice cením a doporučila bych ji nejen sportovcům, ale každému, kdo momentálně řeší nějaký životní problém, ale i těm, kteří se cítí v pohodě. Michal je schopen napomoci při srovnání si priorit, poznání více sebe sama a navést k tomu, jak si sami můžeme zklidnit mysl a využít ji i naše schopnosti na maximum.

Marie Horníčková (ČR)

Tanečnice standardních společenských tanců

Michal je vysoce profesionální a všestranný mentální trenér a kouč.
Ve společenském tanci, kterému se věnuji na vrcholové úrovni, mi nácvik a nasledná aplikace Michalem doporučených technik pomohla zlepšit soustředění během tréninku a komunikaci v tanečním páru, což výrazně přispělo ke zvýšení efektivity našeho tréninku. Na soutěžích jsem nyní díky nově naučeným technikám schopná podávat výkon blízký maximu mého současného potenciálu.
Rovněž v krasobruslení, kterému se věnuji pouze na hobby úrovni a pro radost, mi Michal byl schopen pomoci - a to s velmi specifickým požadavkem, kterým bylo překonání strachu při návratu k tomuto sportu po úrazu. Celkově velmi oceňuji Michalův přístup, který se vyznačuje empatií, vlídností a smyslem pro humor.
Josef Chvátal (18) (ČR)

Šermíř fleretem, reprezentant České republiky

Michal je velice příjemný člověk a díky tomu se Vám bude snadno přispívat ke společné práci. Má také velmi otevřený a vřelý přátelský přístup.
Na koučování docházím již druhým rokem a z každé lekce odcházím s obrovskou dávkou motivace na nadcházející práci.
Jedině doporučuji!!!
Ilia Karankevich (18) (Cyp)

Ice dance figureskater, double national champion of Republic of Cyprus.

It was wonderful working with Michal. Personally I made a lot of progress in mental health. A lot of things I’ve learned from him.
Veronika Antošová
VSK Technika Brno
oddíl krasobruslení p.s.

Michal byl sportovním trenérem našeho klubu a pomáhal s každodenní přípravou našich sportovců včetně několika mistrů České republiky.

V současné době spolupracuje již jako mentální trenér s významnými sportovci, kteří jsou nebo byli našimi členy, na jejich mentální přípravě.
Mezi nimi jsou například olympionici a několikanásobní mistři ČR v tancích na ledě sourozenci Taschlerovi, olympionička a devítinásobná mistryně ČR v krasobruslení Eliška Březinová, mistr ČR v krasobruslení Petr Kotlařík, nebo akademická mistryně světa v rychlobruslení Veronika Antošová.
Mentální přípravu a spolupráci s Michalem doporučujeme všem sportovcům zimních i letních disciplín, kteří chtějí posouvat své osobní i sportovní hranice.
Veronika (38) (ČR)

Trenérka krasobruslení, lektorka anglického jazyka, publicistka

Brain-based coaching předčil moje očekávání. Vřele doporučuji každému, kdo má chuť nebo potřebu zlepšit si kvalitu svého života.Jsem velmi ráda, že mi brain-based coaching vstoupil do cesty a Michala jako kouče vřele doporučuji.
Michal má velmi příjemný a nenucený přístup, ale rozhodně vás pevně povede k vašemu vytouženému cíli. Je to profesionál každým coulem a věřím, že vznikla spolupráce na velmi dlouhou dobu.
Za mě absolutní spokojenost.
Petra (27) (ČR)

Dentální hygienistka na stomatologické klinice DUO SMILE

Michal mě koučoval půl roku a v průběhu této doby mi otevřel oči v mnoha směrech. Pomohl mi ujasnit si svoje hodnoty, zaměření a rozhodování v osobním i profesním životě. Díky koučinku jsem se naučila o věcech jinak uvažovat a hledat efektivní řešení. Michal je profesionální, vnímavý a náročný kouč, který z člověka dostane maximum. Těším se na další spolupráci a doporučuji všem, kteří si potřebují něco promyslet nebo třeba otočit život vzhůru nohama.
Melanie (25) (ČR)

Kreativkyně, podnikatelka, krasobruslařka

Když jsem Michala oslovila, nebyla jsem si jistá, jestli bych si spíše neměla najít psychologa. Přišla jsem si ztracená, nejistá, zmatená a rozbitá.
Michal mi dopomohl najít jasno, a to hned na několika úrovních. Byla to ta nejlepší investice, jakou jsem pro sebe mohla udělat.

Veronika Antošová
Kryštof (31) (ČR)

Daňový specialista, účetní ve společnosti ZK ÚČTO, s. r. o.

Koučování jsem začal v době, kdy jsem měl čerstvě narozené první dítě, v práci před sebou nejnáročnější období, ale o to větší to byla výzva.
Po necelém půl roce musím říct, že jsem ke koučování přehodnotil svůj přístup. Z nejdřív rezervovaného pohledu jsem se sám na sobě mohl přesvědčit o jeho účincích. Je ale potřeba jít do něj odhodlaný ke změně a být ochotný tím něco získat. Záměrně nepíšu "něco pro změnu obětovat", protože pokud budete opravdu vědět, čeho chcete dosáhnout, nikdy pro vás tyto kroky nebudou znamenat oběť.
A pokud máte jen zamlženou představu o vašich cílech? Nevadí, dobrý kouč, jako je Michal, vám je pomůže vyleštit.
Pokud bych měl na Michalovi něco vyzdvihnout, je to skvělý balanc, který vnáší do sezení. Jeho věčně usměvavý přístup je nakažlivý, zároveň má ale dobře nastavené hranice, nedává nic zadarmo a umí se vymezit.
Až se příště dostanu do životní situace, kdy by se mi kouč mohl hodit, určitě se na Michala znovu obrátím. Tentokrát už mám ale v hlavě vyjasněné, že bych zvolil intenzivnější variantu jedenkrát týdně a minimálně na půl roku, ještě lépe na rok.

Certifikace

Pro neustálé zvyšování kvality mnou poskytovaných služeb se kontinuálně vzdělávám svépomoci, prostřednictvím světových profesionálů z oboru sportovní mentální přípravy, koučování, psychologie a kurzů akreditovaných ICF (Mezinárodní koučovací federace).
V současnosti studuji obor psychologie na Vysoké škole Humanitas, Fakultě společenských studií. 

Jsem členem ICF a v koučovací spolupráci se řídím Etickým kodexem ICF, který naleznete zde.

BASIC COACHING SKILLS CERTIFICATEADVANCED COACHING SKILLS CERTIFICATEPROFESSIONAL COACHING SKILLS CERTIFICATEIFC MemberACC (IFC)

Rezervujte si termín 30 min. konzultace zdarma.

📆 REZERVOVAT KONZULTACI ZDARMA

Kontakty

Zeptejte se mě na cokoliv, rád odpovím na vaše dotazy.
Objednání služeb telefonicky, přes formulář nebo e-mailem.

Jméno a příjmení E-mail Telefon Zpráva Odeslat

IBC, Příkop 4, 602 00, Brno

+420 602 573 188

michal@michalbic.cz

Po–Ne: Nonstop⁠⁠⁠⁠⁠⁠